Login

ATLETI V KRAJSKÉM KOLE

Ve čtvrtek 5. října se konalo krajské finále atletického čtyřboje. Závody hostil Stadion Emila Zátopka ve Staré Boleslavi. Okres Mělník reprezentovali v chlapecké i dívčí kategorii atleti naší školy. Již od první disciplíny byly velkými a velmi nepříjemnými soupeři vytrvalý déšť a chlad. O to větší uznání zaslouží všichni závodníci za snahu poprat se s nástrahami počasí a podat co nejlepší výkon.
Náš chlapecký tým ve velmi kvalitní konkurenci obsadil 7. místo, když ve srovnání s okresním kolem dosáhl na bodový zisk o 600 bodů nižším. Hlavním důvodem byla únava některých členů týmu po turnaji oblastního kola minifotbalu, které hoši hráli den před atletickými závody. Dobře si vedl Jakub Füll. Vytvořil si osobní rekordy ve vrhu koulí a v běhu na
1 000 m. Kvalitní výkony předvedl také Ondřej Kajč, když mezi 40 závodníky obsadil 2. místo ve vrhu koulí a dvě 6. místa ve sprintu na 60 m a běhu na 1 000 m. Celkovým počtem
1 933 bodů Ondra vybojoval vynikající 3. místo v soutěži jednotlivců. Blahopřejeme!
Na děvčata se trochu přilepila smůla. Obsadila celkové 4. místo, když je od bronzu dělilo pouhých 37 bodů. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout některé individuální výkony. Tereza Srnová vyhrála sprint na 60 m a vrh koulí, v pořadí jednotlivců vybojovala výborné 4. místo. Ráchel Najmonová obsadila skvělé 2. místo v běhu na 800 m. Blahopřejeme!
Velmi pozitivní je skutečnost, že se našim atletům dlouhodobě daří probojovat se do krajských kol a tam bojovat o přední příčky.
Všem našim vícebojařům děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy!