ATLETI ZAZÁŘILI

10. a 11. květen se nesl ve znamení jubilejního 50. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Patronkou je skvělá skokanka do výšky, reprezentantka Michaela Hrubá.
10. května v okresním kole změřili síly dívky a chlapci 6. a 7. tříd. Naše dívčí družstvo si vedlo výborně. Ema Jelínková vyhrála sprint na 60 m časem 8,3 s, 600 m v čase 1:54 min. Tereza Faltýnková zvítězila ve skoku vysokém výkonem 145 cm, ve skoku dalekém výkonem 406 cm. Sestava Tereza Machová, Ema Jelínková, Tereza Faltýnková, Nikola Kocourková vyhrála štafetu 4 x 60 m v čase 33,9 s. Po šesti disciplínách náš tým dosáhl na 6 256 bodů a s velkou převahou zvítězil. Výborně reprezentovaly také Klára Byrtusová, Karolína Kohoutková, Kristýna Zelinková, Anna Vobrubová, Eliška Černá a Kateřina Smetanová. Členky družstva si vytvořily celkem sedm osobních rekordů.
Chlapecký tým bojoval stejně jako dívky na výbornou. Padlo sedm osobních rekordů. Jan Mozga obsadil 2. místo v běhu na
1 000 m časem 3:19 min, Vít Novák 3. místo časem 3:28 min. Štefan Chromjak 2. místo ve skoku vysokém výkonem 142 cm, Ondřej Huml 3. místo výkonem 138 cm. Tomáš Novotný vybojoval hodem 52,10 m 3. místo. Sestava štafety Jan Mozga, Tomáš Novotný, Jan Pasovský, Štefan Chromjak zvítězila časem 33,1 s. Úspěšným členem týmu byl ještě Tomáš Horký. Hoši dosáhli součtu 3 766 bodů a zaslouženě vyhráli.
V soutěži starších žákyň náš tým předvedl výborné výkony. Tereza Srnová vyhrála sprint v čase 8,2 s a vybojovala 2. místo ve vrhu koulí výkonem 9,70 m. Tereza Kálalová zvítězila ve skoku dalekém, když poprvé v kariéře pokořila vytouženou hranici 5 m výkonem 502 cm, skok vysoký vyhrála výkonem 155 cm. Kristýna Pasovská zaběhla sprint za 8,4 s a spolu s Natálií Chalupovou, která dosáhla stejného času, obsadily 2. místo. Kristýna ještě přidala 3. místo ve skoku dalekém skokem 466 cm. Ráchel Najmonová suverénně opanovala běh na 800 m časem 2:40 min, Kateřina Dvořáková vybojovala 3. místo časem 2:44 min. Štafeta Kristýna Pasovská, Natálie Chalupová, Tereza Srnová, Tereza Kálalová zvítězila časem 32,7 s. Úspěšnými členkami týmu byly také Viktorie Kottová, Alžběta Drozenová a Kristýna Nedomová. Celkovým součtem 4 828 bodů se děvčata stala vítězkami závodu.
V soutěži chlapců jsme viděli v podání našeho týmu výbornou atletiku. Ondřej Krajč vyhrál vrh koulí výkonem 12,03 m a vybojoval 2. místo ve sprintu časem 7,6 s. František Slaba skvělým skokem 541 cm zvítězil ve skoku dalekém před Petrem Helíkem, který skočil 524 cm. Jan Plaček zabojoval v běhu na 1 500 m a krásným časem 5:11 min vybojoval 2. místo. Štafeta v sestavě Vít Soukup, Ondřej Krajč, Milan Vít, Petr Helík zaběhla čas 29,8 s a s velkým náskokem vyhrála. Členy úspěšného týmu byli ještě Adam Hrouda, Adam Kučera, Lukáš Havlín a Marcel Maxa. Padlo sedm osobních rekordů. Chlapci slavili celkové prvenství v soutěži s výsledkem 5 377 bodů.
Všechna čtyři družstva postupují do krajského finále, které se koná 22.5. v Kolíně. Blahopřejeme!