ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA BODOVALA

Od letošního školního roku působí na Základní škole Ing. M. Plesingera – Božinova Neratovice, v rámci projektu Atletika pro radost, atletická přípravka, jejíž patronem je místní atletický klub.

Od září pravidelně trénují dvě skupiny dětí ve věku od 6 do 11 let jednou týdně na školním hřišti, v zimním období v tělocvičně. Náplní tréninků není jen nácvik atletických dovedností, při kterých plně využíváme atletické sady od firmy Jipast, ale také spousta nových her a zajímavých aktivit.

V prvních měsících nového roku jsme pilně trénovali, cvičili a posilovali, abychom se připravili na první poměření sil se širší konkurencí.

Dočkali jsme se v dubnu, kdy proběhl již VI.ročník běžeckého závodu „O pohár starostky města Neratovice“. Zúčastnili jsme se v úžasném počtu 31 závodníků ve třech věkových kategoriích. Přálo nám nejen počasí, ale dokázali jsme vybojovat i tři cenné medaile.

2.místo Evelína Samková v kategorii nejmladší žákyně

2.místo Petr Struska v kategorii nejmladší žáci

1.místo Dominik Zajac v kategorii minižáci

Velká gratulace patří nejen jim, ale i všem ostatním závodníkům, kteří se ve velké konkurenci neztratili!

Mgr. Kateřina Chalupová