ATLETICKÁ PŘÍPRAVKA V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE

Se začátkem školního roku začaly již druhým rokem tréninky naší Školní atletické přípravky. S mladšími dětmi z 1. a 2.tříd se scházíme každé pondělí, se staršími ze 3.-5.ročníku každý čtvrtek.

Hned v prvních týdnech jsme se zapojili do sportovní akce Podzimní štafetové hrátky, kterou vyhlásil ČAS pro všechny oddíly, které jsou zapojeny v projektu Atletika pro děti. Osmičlenné smíšené týmy soutěží ve štafetě 8x30 m člunkovým způsobem a nejrychlejší z nich mohou získat štafetový kolík přímo z londýnského šampionátu.

Dalším projektem, který nás bude provázet po celý školní rok, je projekt s názvem „Fandíme kontinentům“.

V září příštího roku bude Ostrava hostit nejprestižnější týmovou soutěž v atletice na světě KONTINENTÁLNÍ POHÁR. Prostřednictvím tohoto projektu budeme součástí klání nejlepších mužů a žen ze 4 kontinentů.

Co to obnáší?

Malé atlety čekají tréninky, které budou inspirovány jedním ze čtyř zúčastněných kontinentů. Seznámí se s hrami, které se na daném kontinentu hrají, se sportovci, kteří ho reprezentují nebo s věcmi, které jsou pro daný kontinent typické. My trenéři se budeme snažit vše dokumentovat.

A kdy a kde budeme atletit?

EVROPA říjen – listopad

AMERIKA prosinec – leden

ASIE, OCEÁNIE A AUSTRÁLIE únor – březen

AFRIKA duben – květen

Po skončení každého bloku a odeslání dokumentace, prezentace a dalšího nasbíraného materiálu, bychom měli obdržet od ČAS kartičky s podpisy patronů jednotlivých kontinentů.

Tak fanděte s námi, uvítáme nápady i od Vás rodičů!

K .Chalupová, P. Chovaňáková a K. Janků
(foto v galerii)