ATLETKY OPĚT NA REPUBLICE!

12. června se v Olomouci konalo Mistrovství ČR Poháru Rozhlasu v atletice. Při jubilejním 50. ročníku nechybělo ani letos družstvo z naší školy. Postup si vítězstvím v kraji a vysokým počtem bodů tentokrát vybojovaly mladší žákyně ze 6. a 7. tříd. Do republikového finále se dostaly pátým nejlepším výkonem v rámci celé ČR.
Do  Olomouce děvčata odjela oslabena o Adélu Šulcovou, která se bohužel před závodem zranila. Dívky předvedly bojovný výkon, ale na nejlepší týmy to nestačilo. Družstvo skončilo celkově na 9. místě. Dílčí 2. místo vybojovala Tereza Faltýnková ze 7.A, která ve skoku vysokém zdolala laťku ve výšce 146 cm. Osobní rekord si ve skoku do dálky vytvořila Tereza Machová ze 6.A, když poprvé překonala hranici čtyř metrů o tři centimetry. Dále nás reprezentovala Ema Jelínková, Kateřina Smetanová a Nikola Kocourková ze 6.A, Karolína Kohoutková a Klára Byrtusová ze 7.A, Anna Vobrubová ze 7.D a Ema Nichani ze 7.C. Všem patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy, města i kraje.