BUBNOVÁNÍ NÁS BAVÍ

Dneska se naší školou rozléhaly nejen obvyklé hlasy dětí, ale i podivné rytmické duté zvuky, které vycházely z malé tělocvičny. Co to bylo? No přece naše bubnování v kruhu....Děti z prvního stupně zkoušely pravé bubnování na bubny a užívaly si nejen pocit při vlastním bubnování, ale i úspěch při tvoření jednoduchých rytmů a zpívaní afrických popěvků. Vyzkoušeli jsme si kouzlo hraní na buben / bonga nebo djembe/, uvolnění při tvoření rytmických pasáží, při hrátkách, vykřičeli jsme do světa přebytečnou energii. Tento hudební a zároveň zábavný pořad s prvky muzikoterapie všechny děti nadchnul a všichni se těší na pokračování našeho bubnování ve druhém pololetí.                                                             Mgr. Anna Palečková   (foto)