ČETLI JSME DĚTEM

V březnu a v dubnu letošního roku proběhl projekt, v jehož rámci žáci z tříd 3.A a 3.D četli dětem z Mateřské školy Rybičky. Třeťáci navštívili školku celkem čtyřikrát a knížkami pohádek zpříjemnili mladším dětem chvíle odpočinku po obědě. Příprava na tato setkání byla pro školáky velkým přínosem, čtení pohádek si svědomitě nacvičovali a do školky se vždy velmi těšili. Děti ze školky navštívily i naši žákovskou knihovnu. Dozvěděly se, jaké knížky jsou zde k půjčování, jak jsou knihy řazené i jak se máme v knihovně chovat. Děti si pak knížky s radostí prohlížely. Na závěr projektu předškoláci byli na návštěvě v 5.C, kde jim starší kamarádi předčítali bajky a povídali si o poučení z bajek s mladšími. Nezapomněli jsme si i zacvičit s předškoláky a při odchodu každý budoucí žáček dostal jako dárek od staršího kamaráda obrázky k vybarvování. Malí předškoláci se do školy těší, vždyť ji s námi takto již opravdu poznali.   (foto v galerii)

Mgr. E. Pavlínová, Mgr.V. Jansová, Mgr.A. Palečková