COUNTRY TANCE

Minulý týden několik tříd z prvního stupně zažilo dvě hodiny tělesné výchovy s hudbou, tancem a s legrací. Děti se s lektorem country tanců naučily několik druhů country tanečků. Běhali jsme, rytmicky poskakovali, tleskali, učili jsme se formace v kruhu nebo ve dvojicích.

Během oddychových přestávek se děti dozvěděly zajímavé informace o vzniku tohoto druhu hudby i tanců, představovaly si, že tělocvična je vlastně stodola, kovbojové a jejich partnerky tam jistě nechyběly.

Na závěr jsme si i s paní učitelkami v rychlém tempu zatančili všechny druhy tanečků. Hodiny děti velmi zaujaly, chlapci i dívky byli v pohybu, trénovali si cit pro rytmus, orientaci v prostoru a hlavně jsme si všichni užili mnoho zábavy.

Tanečky budeme využívat v hodinách tělocviku, možná i při školní akademii a nakonec i za několik let v prvních tanečních.

(FOTO V GALERII)                                                                                                  Mgr. Anna Palečková