ČTVRŤÁCI VE SVĚTĚ TICHA

Děti ze čtvrtých tříd navštívily ve Společenském domě zajímavou výstavu o potápění a životě sladkovodních i mořských živočichů "Svět ticha".

Nejprve jsme si prohlédli výstavu fotografií, kde nám pan Liška vyprávěl o způsobu a o zážitcích při získávání těchto záběrů z vodních hlubin. Potom jsme společně zhlédli několik krátkých filmů o potápění se vzduchovou lahví, ale i o freedivingu (volné potápění bez dýchacího přístroje). Zaujaly nás mořské i sladkovodní ryby a chvíli jsme se báli při záběrech potápěčů se žraloky. Pro pobavení jsme viděli potápěčský biatlon a dokonce kuchařskou show pod vodou.

Tento pořad o tichém světě nás opravdu zaujal a těšíme se na jeho další ročník. Znalosti a zážitky využijeme nejen v hodinách výtvarné výchovy.     Mgr. Anna Palečková