DEN BEZPEČÍ

V pátek 8.9. žáci se svými učiteli využili možnost navštívit akci Den bezpečí, kterou ve spolupráci se záchrannými složkami připravil MÚ v Neratovicích. Na náměstí čekalo na děti mnoho zajímavých stanovišť, kde si mohli všichni ověřit svoje dovednosti i znalosti a zároveň poznat něco nového. Žáci se zájmem sledovali práci hasičů, mohli si zkusit zásady první pomoci a poznat např. vybavení sanitky. Všechny zaujal výcvik policejních psů nebo akční ukázky zásahu policie. I další stanoviště poskytovaly možnost poznat práci nejen záchranářů, ale i práci lidí v sociální oblasti. Všem se tato akce o bezpečnosti a o pomáhání lidem v krizových situacích líbila, podpořila u dětí vědomí zodpovědnosti a potřeby nebýt k druhým lhostejný.     Mgr. Anna Palečková     (FOTO V GALERII)