DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 21. dubna proběhl na naší škole projekt v rámci celosvětového „Dne Země“. Zapojila se do něho většina dětí a to mnoha různými způsoby.

Starší žáci se věnovali úklidu okolí školy, hřiště nebo i v ulicích města. Další prováděli jarní práce u stromů a keřů ve školním arboretu. Chlapci z deváté třídy připravovali k odvozu do sběrny staré železo. Děti z kroužku přírodovědných badatelů připravovaly pro mladší spolužáky chemické pokusy s vodou.

Cestovatelka Hana Svobodová, která se nedávno vrátila z Indonésie, pobesedovala s žáky sedmých a osmých tříd a její vyprávění o palmovém oleji, tropických pralesích a malajských želvách bylo velmi poutavé.

Pozornosti neušla ani naše specialita – zdravá výživa. Dívky z devátých tříd, které se dlouhodobě věnují práci na našem projektu „Skutečně zdravá škola“, seznamovaly prvňáčky s cestou, během níž se z obyčejného zrna stane dobrý koláč. Ve školní kuchyňce sedmáci vařili a odměnou byly všem zdravé palačinky.

Další žáci se Dnu Země věnovali výtvarně. Malovali v přírodě nebo ve třídách. Na počítačích jiní hledali informace odpadech, aby následně po Neratovicích nasbírali 8 pytlů tříděného odpadu.

Žáci nejen pozorovali hmyz, rostliny, ale i úklid ve městě, mapovali rozmístění kontejnerů na tříděný odpad, vyplňovali pracovní listy, malovali.

(foto v galerii)