EVROPSKÝ ATLETICKÝ BIATLON

V rámci projektu Fandíme kontinentům, do kterého se naše atletická školní přípravka zapojila, proběhla první část, kdy jsme měli vymyslet atletickou akci zaměřenou na Evropu.

Starší děti si připravily startovní číslo se jménem některé evropské biatlonové osobnosti a doladily oblečením, vhodným na biatlon. Prvňáčci pro tuto příležitost vytvořili několik fandících transparentů a děti ze školní družiny se zhostily role fanoušků, kteří podporovali na trati své favority za hlasitého povzbuzování.

Ve čtvrtek 23.listopadu se na start prvního evropského atletického biatlonu v Neratovicích postavilo hned 19 závodníků z 5 evropských zemí, takových jmen, jako Laura Dahlmeierová, Lucie Charvátová, Ondřej Moravec, Ole Einar Bjordalen, Martin Fourcade a mnoho dalších. Závodníky čekala trať dlouhá 400 m se dvěma střeleckými zastávkami a trestným okruhem, v případě minutí cíle při střelbě (hod tenisákem). Aby to neměli závodníci tak jednoduché, museli trať absolvovat s běžeckými hůlkami.

Rozběhl se závod plný emocí, nadšených fanoušků a hlavně adrenalinem nadupaných závodníků. Za podpory fandících diváků do cíle nakonec doběhli všichni, ale pouze jeden ze závodníků se mohl pochlubit čistou střelbou.

Vyhlášení výsledků, odměna pro všechny závodníky a závěrečné foto společně s fanoušky, ukončilo naše evropské atletění a my se můžeme těšit na další, tentokrát americké.

Za AŠP K.Chalupová, K.Janků