HELPÍKŮV POHÁR

Helpíkův pohár je zdravotně - výchovná soutěž tematicky určena žákům pátých tříd základních škol (10 - 11 let). V tomto věku se děti učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopny rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň dosud získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života.

Úspěšnost a přitažlivost Helpíkova poháru spočívá především v tom, že dětem odbornou tématiku přednášejí profesionálové - lékaři, sestry a záchranáři zdravotnických záchranných služeb, kteří dětem předávají dovednosti  získané při své každodenní práci.

Na naší školu přijel přednášet kvalifikovaný záchranář hned ve dvou dnech. Žáci pátých tříd si během dvou hodin vyzkoušeli postupy první pomoci, které by ve svém věku byli schopni zvládnout a mohli pomoci.

(foto v galerii)