KRAJSKÉ KOLO POHÁRU ROZHLASU

Ve středu 24. května naši atleti cestovali do Kladna na krajské finále Poháru rozhlasu družstev. Účast jsme si vybojovali ve všech kategoriích.
Mladší dívky se ve všech disciplínách umísťovaly do 10. místa. Padlo několik osobních rekordů: 60 m - Nicol Fingerhutová 8,78 s, Kristýna Pasovská 8,79 s, 600 m - Ráchel Najmonová 1:50 min, Viktorie Kottová 2:04 min, Lucie Šafářová 2:04 min, skok daleký - Kristýna Pasovská 458 cm, hod kriketovým míčkem - Tereza Faltýnková 42,70 m. Celkovým součtem 5 335 bodů dívky vybojovaly krásné 4. místo.
Mladší chlapci ve velmi těžké a vyrovnané soutěži obsadili 5. místo, když je od stupňů vítězů dělilo pouhých 75 bodů. Výborně si vedl hlavně Ondřej Krajč, který vyhrál běh na 1 000 m v novém rekordu školy časem 2:59 min a hod kriketovým míčkem výkonem 55,47 m. Štafeta 4x60 m v sestavě Jaroslav Škoda, Adam Hrouda, Milan Vít, Ondřej Krajč vybojovala 3. místo časem 31,77 s.
Starší chlapci potvrdili velmi dobrou formu. Alex Pulese vyhrál skok daleký výkonem 552 cm a byl na 3. místě ve vrhu koulí výkonem 12,78 m. Vít Soukup vybojoval 3. místo ve sprintu na 60 m časem 7,68 s, Tomáš Fingerhut ve skoku dalekém výkonem 519 cm. Výsledky celého týmu chlapce vynesly na výborné 3. místo. Na druhou příčku chybělo 66, na první 90 bodů. Soutěž byla velmi vyrovnaná.
Družstvo starších žákyň podruhé v historii naší školy vybojovalo 1. místo součtem 6 667 bodů, když porazilo ZŠ Kladno o 60 bodů. Tímto bodovým ziskem děvčata měla naději na postup do republikového finále. Když v posledním květnovém týdnu atletický svaz zveřejnil seznam postupujících, naděje se stala skutečností! Naše škola bude stejně jako loni figurovat mezi nejlepšími atlety republiky! Finále se koná 6. června v Kladně.
V krajském kole byly kromě nejlepších týmů vyhlášeni také závodníci s nejvyšším počtem bodů. Tuto soutěž vyhrála Tereza Srnová, která reprezentovala ve sprintu na 60 m (zaběhla čas 8,15 s) a ve vrhu koulí, 2. místo obsadila Markéta Trhoňová, sprinterka na 60 m (zaběhla čas 8,16 s) a skokanka do dálky (vyhrála výkonem 509 cm). Výborná byla také Tereza Kálalová, která zvítězila ve skoku vysokém výkonem 154 cm. Dalšími velmi kvalitními výsledky se prezentovaly Šárka Flegrová, Martina Trhoňová, Eliška Frajbišová, Michaela Mitošinková a Laura Zuckersteinová a výrazně tak přispěly k obrovskému úspěchu týmu.
Všem našim atletům děkujeme za skvělou reprezentaci školy, starším chlapcům a zvláště starším dívkám gratulujeme!