LOGICKÁ OLYMPIÁDA? PÁTÉ MÍSTO!

První listopadový pátek se čtyři úspěšní řešitelé nominačního kola Logické olympiády z druhého, čtvrtého a pátého ročníku vydali reprezentovat naši školu do Babic u Říčan, do soukromého gymnázia Open Gate, kde se konalo krajské kolo.

Silnice do Babic byly zahalené mlhou, skrz kterou probleskovalo slunce a dávalo tušit krásný den. Naši reprezentanti byli zamlklí, podle soustředěného výrazu v jejich tvářích se dalo tušit, že se soustředí na strategii vyplňování soutěžních testů, které sestávají z matematické a logické části. V půl deváté byli všichni soutěžící ponecháni sami sobě, jen s pery, tužkami a kalkulačkami. Doprovod soutěžících se mezitím odebral do školního divadla, kde proběhla diskuze se studentkami sexty, které byly připravené zodpovědět otázky týkající se studia a života na škole. Děvčata byla vstřícná, diskutující je opravdu s otázkami nešetřili, přesto neztrácela úsměv na rtech a na všechno odpověděla. Krátce po desáté se objevili v doprovodu jiných studentů naši svěřenci a čekala nás prohlídka areálu. Protože mezitím slunce překonalo mlhu, měli jsme možnost vidět i koně, které chovají ve školní stáji, a kozy, které slouží k pobavení. Nedílnou součástí kampusu je plavecký bazén, který mohou využívat i místní obyvatelé, multifunkční sportovní hala a samozřejmě ubytovací zařízení, kde jsou ubytováni studenti vyššího i nižšího gymnázia.

V 11.15 jsme se opět všichni shromáždili v divadle, kde proběhlo vyhlášení výsledků. Z našeho kraje postupovalo 10 soutěžících, protože Středočeský kraj má stabilně v soutěži nejvyšší účast. Organizátoři, to znamená společnost Mensa Česká Republika a Gymnázium Open Gate, začali vyhlašovat nejlepší řešitele kraje. Aby napětí stoupalo, začali samozřejmě od desátého místa. S každým dalším oceněným naše naděje pohasínala, když tu náhle se ozvalo jméno naší školy. Josef Havlík z 5.A se umístil na pátém místě a postupuje do celostátního kola, které se bude konat 30. listopadu v Míčovně Pražského hradu. I ostatní naši soutěžící školu nezahanbili a dokázali testy úspěšně absolvovat.

Bc. Lenka Havlíková