NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

Děti z prvního stupně rády navštěvují Městskou knihovnu, protože je pro ně navíc vždy připraven i zajímavý program. Začátkem listopadu byli v knihovně druháčci. Pro většinu dětí byla toto jejich první návštěva.

Paní knihovnice Houšková nás mile přivítala a zpočátku nám popisovala systém řazení různých druhů knížek i časopisů pro děti.

Potom jsme si povídali a ukazovali pohádkové knížky, slyšeli jsme novou pohádku o Honzovi, zasmáli jsme si při popletené pohádce. Doplňovali jsme i názvy pohádek, které jsme pak skládali z obrázků.

Na závěr návštěvy dostal každý svůj úkol: nalézt správné knihy  podle autora nebo podle druhu četby. Zaujaly nás hodně obrázkové encyklopedie, leporela, pohádky, ale i komiksy.

Děti mají možnost se do knihovny přihlásit v doprovodu rodičů, potom si již mohou samostatně vybírat knížky podle jejich zájmu.

Návštěvu knihovny si všichni zopakujeme ve druhém pololetí, program bude pro nás opět překvapením. Všichni víme, že kdo čte, má dovednosti a znalosti do školy i do života. (FOTO V GALERII)

Mgr. Anna Palečková