NÁVŠTĚVA V KNIHOVNĚ

V rámci týdne knihoven byly děti ze čtvrtých tříd navštívit neratovickou Městskou knihovnu.

Zpočátku jsme si vyslechli obecné informace o celkovém chodu knihovny a o zásadách zapůjčování knih.

Potom nám paní Houšková ukázala mnoho zajímavých knížek různých žánrů a my jsme zkusili doplňovat jména autorů a ilustrátorů. Děti některé knihy s radostí poznávaly, protože je měly již přečtené, jiné knížky jim byly inspirací k další četbě. Potom ve skupinkách plnily pracovní list, řadily knihy podle žánru a druhu četby a vyhledávaly informace na počítači v elektronickém katalogu knihovny.

V závěru naší čtenářské exkurze jme si všichni mohli prohlížet knihy nebo časopisy, které nás zaujaly a líbily se nám. Děti knihy dále využijí nejen k vlastní četbě, ale i do školních čtenářských dílen. Některé děti měly již předem vyplněnou přihlášku a stanou se z nich noví pravidelní čtenáři a návštěvníci městské knihovny.

Děkujeme knihovně za zajímavý den plný knih a povídání o nich a těšíme se na další setkání.