OBHAJOBA ZLATA V POHÁRU ROZHLASU

OBHAJOBA ZLATA V POHÁRU ROZHLASU10. a 11. května se na neratovickém stadionu konalo okresní kolo Poháru rozhlasu v atletice družstev.
Ve středu závodili dívky a chlapci ze 6. a 7. tříd. Děvčata ve všech disciplínách obsadila pozice do 3. místa a suverénně porazila zbývajících 6 družstev bodovým součtem 5 366 bodů. O 1 433 bodů na 2. místě byl tým z Veltrus, o 1 450 bodů na 3. místě tým ZŠ V. Havla Kralupy. Nejkvalitnější výkony podaly - ve skoku vysokém Tereza Faltýnková překonala laťku ve výšce 139 cm, v běhu na 600 m vyhrála Ráchel Najmonová časem 1:52,7 min, Viktorie Kottová doběhla v osobním rekordu 1:58,2 min, osobní rekordy ve skoku dalekém si zlepšily Natálie Chalupová výkonem 464 cm a Kristýna Pasovská výkonem 444 cm. Dalšími členkami velmi úspěšného týmu byly Nicol Fingerhutová, Michaela Bartošková, Karolína Kohoutková, Žaneta Kučerová a Kristýna Nedomová.
Chlapci patřili svými výkony do absolutní špičky v pořadí všech disciplín. Nejhodnotnější byly - ve sprintu na 60 m zvítězil Milan Vít časem 8,0 s, v běhu na 1 000 m vyhrál Ondřej Krajč časem 3:05 min, ve skoku vysokém Lukáš Havlín překonal laťku ve výšce 138 cm, štafeta na 4x60 m v sestavě Michal Šlížek, Adam Hrouda, Milan Vít, Ondřej Krajč zvítězila v čase 31,5 s. Po celý závod se s našimi atlety držel tým ZŠ Gen. Klapálka Kralupy. O celkovém vítězi rozhodla závěrečná disciplína - běh na 1 000 m. Ondřej Krajč a Jaroslav Škoda svůj nelehký úkol splnili na výbornou díky kvalitnímu a taktickému běhu, když vybojovali 1. a 2. místo a celkové vítězství doslova urvali pro naše barvy. Dalšími velmi úspěšnými členy týmu byli - Adam Kučera, Jan Mozga, Ondřej Huml, Tomáš Horký a Radek Havlíček.
Ve čtvrtek zápolili děvčata a hoši z 8. a 9. tříd. Za ideálního atletického počasí naše dívky podaly výborné výkony. Vybíráme ty nejhodnotnější - Kateřina Dvořáková zaběhla 800 m v čase 2:41 min, Tereza Kálalová vyhrála skok vysoký výkonem 154 cm, Markéta Trhoňová ve skoku dalekém opět překonala pětimetrovou hranici, ve vrhu koulí zvítězila Tereza Srnová výkonem 9,70 m, 2. místo obsadila Šárka Flegrová za 9,68 m, štafeta 4x60 m v sestavě Markéta Trhoňová, Martina Trhoňová, Tereza Srnová, Tereza Kálalová zvítězila časem 31,3 s. Padaly osobní, ale i dlouholeté školní rekordy. Kromě již jmenovaných zaslouží pochvalu Michaela Mitošinková, Tereza Žáčková, Nikola Bauerová a Eliška Frajbišová, které také přispěly k celkovému 1. místu. Děvčata získala 6 548 bodů, tým ZŠ Veltrusy na 2. místě porazila o propastných 1 185 bodů.
Hoši si před závodem dali jasný cíl - vybojovat postup do krajského kola. Od první disciplíny si za ním suverénně šli. Na své cestě za vítězstvím překonali dva rekordy školy - Daniel Bohuslavický ve vrhu koulí výkonem 13,24 m a štafeta na 4x60 m v sestavě Alessandro Pulese, Vít Soukup, Dominik Šnajdr, Kamil Zach časem 29,1 s. Výborné byly i další výkony - v běhu na 1 500 m zvítězil Adam Novák v čase 4:53 min, skvěle ho doplnil Petr Strniště časem 4:58 min, Lukáš Syrový skočil do výšky 164 cm, Alessandro Pulese do dálky 548 cm, ve vrhu koulí poslal nářadí na 12,61 m, štafeta Lukáš Syrový, Adam Novák, Tomáš Fingerhut, Petr Helík zaběhla výborný čas 29,7 s.
Podařilo se nám obhájit loňská 1. místa ve všech čtyřech kategoriích a postoupit do krajského finále, které se koná 24. května na Kladně. Všem našim atletům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! Hodně štěstí v krajském kole!