OKRESNÍ POHÁR ROZHLASU OZDOBENÝ ZLATEM

12. a 13. květen byl ve znamení atletického Poháru rozhlasu družstev. Máme velkou radost z toho, že se odehrával v režii našich závodníků. Byli jsme svědky jejich výborných výkonů a tomu odpovídajících výsledků.
Družstvo mladších žákyň ve složení Markéta Trhoňová, Tereza Srnová, Tereza Kálalová, Natálie Chalupová, Nicol Fingerhutová, Eliška Frajbišová, Šárka Flegrová, Ráchel Najmonová a Barbora Mašková vyhrálo suverénně s bodovým ziskem 6 155 bodů. ZŠ Mšeno na 2. místě na nás ztratila téměř 2 000 bodů.
Nejlepší výkony - Markéta Trhoňová 60 m - 8,0 s, Ráchel Najmonová 600 m - 1:51,2 min, Šárka Flegrová kriketový míček - 49 m. S tímto bodovým ziskem mají děvčata velkou šanci vyhrát i krajské kolo.
Mladší chlapci úspěch dívek napodobili. Předvedli velmi kvalitní výkony a vytvořili si celkem 10 osobních rekordů. Nejkvalitnější výsledky - Vít Soukup vyhrál sprint na 60m časem 7,8 s, Kamil Zach vyhrál běh na 1 000m časem 3:10 min, do výšky skočil 150 cm. Petr Helík skočil do dálky 458 cm, Ondřej Krajč 451 cm. Dominik Šnajdr vyhrál kriketový míček hodem 65,50 m. Štafeta 4 x 60 m Soukup, Helík, Šnajdr, Zach zvítězila časem 30,8 s. Výborné výkony podali i další členové týmu Vojtěch Chalupa, Daniel Bohuslavický a Jaroslav Škoda. Celkovým součtem 4 747 bodů s přehledem o téměř 1 000 bodů zvítězili před ZŠ Gen. Klapálka Kralupy a vybojovali si postup do krajského kola.
Bojovně přistoupila k závodu i děvčata starší - Martina Trhoňová, Aneta Frajbišová, Šárka Vítová, Andrea Sovány, Josefína Vrbová, Barbora Holá, Karolína Jandusová a Veronika Pecková. Rovněž vybojovaly 1. místo a také budou závodit v krajském kole. Osobní rekordy si vytvořily - Andrea Sovány na 800 m časem 2:43,7 min a ve skoku dalekém výkonem 455 cm, Josefína Vrbová na 800 m časem 2:41,8 min a spolu s Veronikou Peckovou ve skoku vysokém výkonem 146 cm, Barbora Holá ve vrhu koulí výkonem 8,40 m.
Chlapci si vytvořili celkem 9 osobních rekordů. Z výsledků vybíráme: Dominik Trnka vyhrál sprint na 60 m časem 7,6 s, skok vysoký výkonem 175 cm, Alessandro Pulese zvítězil ve skoku dalekém výkonem 568 cm a ve vrhu koulí za 12,11 m. Tomáš Fingerhut zaběhl 60 m za 7,8 s, Jiří Procházka 1 500 m za 4:56 min, Tomáš Palička za 4:57 min, Ludvík Švarc skočil do dálky 524 cm, Sebastiano Pulese ve vrhu koulí dosáhl výkonu 11,89 m. Štafeta Fingerhut, A. Pulese, Palička, Trnka vyhrála časem 29,3 s. Výborně si vedli také Matěj Horák, Lukáš Syrový a Adam Novák. Součet 6 147 bodů náš tým posunul s velkou převahou na 1. místo a do krajského kola.
Stejně jako loni všechna 4 družstva postoupila do krajského kola. Všem gratulujeme a držíme jim pěsti!

(foto v gaelrii)