Poznávací zájezd do Nizozemí

Poznávací zájezd do NizozemíVe dnech 3. – 7. 5. 2015 se žáci naší školy vypravili na 5 – denní poznávací zájezd do Nizozemí. Prohlédli si Amsterdam z paluby lodi při projížďce po kanálech i při pěší procházce, v Rijksmuzeu obdivovali kromě jiného slavnou Rembrandtovu Noční hlídku, navštívili rybářské vesnice Volendam a Marken a samozřejmě také typický symbol Holandska – větrné mlýny. Velký obdiv sklidil nádherně rozkvetlý květinový park Keukenhof. Děti se pobavily v Madurodamu, městečku s miniaturami nejznámějších staveb země v měřítku 1:25. S Nizozemím se všichni rozloučili prohlídkou přímořských lázní Scheveningen a Den Haagu. Domů si kromě množství nových dojmů odváželi také dáreček pro své blízké v podobě čerstvých sýrů zakoupených při exkurzi v místní sýrárně.
Více fotografií naleznete ve fotogalerii.