Login

PRVNÍ ÚSPĚCHY ATLETŮ V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE

PRVNÍ ÚSPĚCHY ATLETŮ V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE
18. září se na neratovickém stadionu konaly první závody. Síly změřili vícebojaři v soutěži družstev našeho okresu, když v každé ze čtyř disciplín získávali body pro tým.
Dívčí tým nastoupil v silném složení - Ema Jelínková, Tereza Faltýnková, Kristýna Nedomová, Kristýna Pasovská, Viktorie Kottová. Děvčata vyhrála sprint na 60 m. Čas 8,0 s Emy Jelínkové je novým rekordem školy, čas 8,4 s Terezy Faltýnkové je rovněž velmi kvalitní. Ve skoku dalekém zvítězila Kristýna Pasovská výkonem 458 cm. Tereza Faltýnková vyhrála skok vysoký výkonem 146 cm i hod kriketovým míčkem výkonem 44,60 m. Ve vrhu koulí předvedla osobní rekord Ema Jelínková výkonem 7,60 m. Do poslední disciplíny - běhu na 800 m - nastupovala všechna děvčata s obavami, které se však ukázaly jako zbytečné. Ema Jelínková vyhrála v osobním rekordu 2:48 min, druhé místo vybojovala Viktorie Kottová a třetí Tereza Faltýnková také v osobním rekordu. Celkově děvčata nasbírala 7 334 body a s velkým přehledem zvítězila.
Chlapecký tým musel bojovat nejen se soupeři, ale také se svými zdravotními problémy. Bojoval velmi statečně a úspěšně. Hoši vyhráli sprint na 60 m. Zvláště čas 7,6 s Ondřeje Krajče a 7,8 s Jana Mozgy jsou výborné. Běh na 1 000 m byl také naší silnou disciplínou. Časy 3:12 min Ondřeje Krajče a 3:19 min Jaroslava Škody jsou velmi kvalitní. Výkon Františka Slaby ve skoku dalekém 530 cm patřil mezi top skoky v soutěži. Ve vrhu koulí a hodu kriketovým míčkem měli chlapci výkony na hranici osobních rekordů. Výrazný byl hlavně hod 54,60 m Štefana Chromjaka a vrh koulí 11,82 m Ondřeje Krajče. Naopak velké rezervy jsme zaznamenali ve skoku vysokém, kde se nám tentokrát příliš nedařilo. Celkový součet 6 775 bodů náš tým s převahou vynesl na 1. místo.
Bodový zisk a určité rezervy ve výkonech nám dávají v soutěži dívek i chlapců naději na dobré umístění v krajském kole, které se koná 26. září ve Staré Boleslavi.
Oběma družstvům blahopřejeme a držíme pěsti v kraji!

Zpět na hlavní výpis

www.zs-mpb.cz
PRO RODIČE
FOTOGALERIE
KONTAKT
NAPIŠTE NÁM
ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, Neratovice

Created by © 2013/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy