SBÍRKA PRO PSÍ ÚTULEK

Všichni jsme si 4. října rádi připomněli Světový den zvířat. Ve všech třídách si děti znovu uvědomovaly význam zvířat pro život lidí. Probíhalo několik projektů v hodinách výtvarné výchovy a přírodovědy, děti připravovaly slohové práce o svých mazlíčcích, kreslily je, ve vyšších ročnících se hovořilo o chráněných živočiších, děti využily svoje vědomosti v různých úkolech a cvičeních.

V neposlední řadě na škole proběhla sbírka na náš neratovický psí útulek, kdy děti ze svého kapesného mohly zakoupit opuštěným pejskům nějaký pamlsek, piškoty nebo malou hračku. Zapojilo se mnoho láskyplných dětí i vyučujících a předání téměř deseti plných krabic dárečků potěšilo nejen správkyni útulku, ale hlavně opuštěné psí obyvatele. Momentálně je v útulku sedm pejsků, kteří čekají na své nové a hodnější páníčky. Každého návštěvníka vítají s velkou radostí i oddaností, ochotní zájemci je mohou po domluvě i chodit venčit.

Proto ještě jednou děkujeme všem za účast v této sbírce a zájem o osud opuštěných a někdy i týraných tvorů.

Mgr. Anna Palečková