ŠESŤÁCI A SEDMÁCI NA SPORTOVNÍCH DNECH

20. a 21. června se konal další ročník Sportovních dnů pro žáky 6. a 7. tříd neratovických škol. Město pro ně uspořádalo soutěže v 9 druzích sportu.
Družstva složená většinou z žáků jedné třídy měřila síly v průběhu prvního dne ve šplhu na tyči, veslování na trenažéru, stolním tenisu a kuželkách. Druhý den se odehrával ve znamení plavání, volejbalu a atletických soutěží ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě 3x60 m. V každém sportu za tým soutěžila trojice žáků, která za vybojované pořadí v soutěži získávala body do celkového pořadí týmů. Všichni bojovali s velkým zápalem, nebyla nouze o situace, kdy soutěžící "přicházeli o nervy".
A jak to celé dopadlo? V soutěži dívek si za naši školu vedly nejlépe BLBKY s.r.o. ze 7.A, které jen těsně o tři body skončily na 4. místě. Další dívčí tým ZABIJÁCI ze 6.A byl pátý, DÉČÁCI ze 6.D a 7.D osmý, JOKEINĚ ze 7.A desátý. Chlapecká družstva ze 7. tříd si doslova pronajala stupně vítězů. O celkovém vítězi rozhodly nejvyrovnanější výsledky týmu KEKELOVÉ ze 7.A, který získal 75 bodů. O tři body zaostali na 2. místě ŽEBRÁCI ze 7.A, ZABIJÁCI 22 ze 7.C a 7.D na 3. místě vybojovali 70 bodů. SK KOPYTA ze 6.A skončili osmí, FK BORCI s.r.o. ze 6.A desátí, VÍTĚZOVÉ ze 6.C a 6.D jedenáctí. Všichni si zasportovali a mohli si vyzkoušet své schopnosti ve sportech, ke kterým se běžně nedostanou.
Letošní šesťáci si Sportovní dny budou moci za rok zopakovat, páťáky v příštím roce čeká premiéra. Tak zase za rok!
Děkujeme celému velmi širokému týmu pořadatelů v čele s p. Jiřím Sloupem.