Setkání s výživovou poradkyní

Dne 20. 4. 2015 se na naší škole setkali dva zástupci z každé třídy s výživovou poradkyní.

Vše se odehrávalo v moderní kuchyňce, kde nám paní, která má i svůj vlastní BIO obchod, celé dvě hodiny povídala o tom, jak bychom se měli stravovat celý den, co je zdravé, co bychom naopak měli naopak omezit nebo rovnou vynechat.

Na začátku se nám představila a ptala se nás na různé otázky typu co jsme měli k snídani nebo co si bereme ke svačině do školy. Dále nám chtěla ukázat dva jednoduché, velmi zdravé recepty. První byl „pomazánka z červené řepy“, na kterou bylo potřeba pět ingrediencí, stejně jako do „sladkých kuliček z jáhel“. Dozvěděli jsme se, co by měl obsahovat zdravý talíř, rozeznávali i pojmenovávali jsme luštěniny s obilovinami a třeba i na kolik různých způsobů by se daly upravit k jídlu. Říkali jsme si, jak bychom si měli rozložit jídlo po celý den, do jaké hodiny by se mělo nejdéle jíst nebo jak by mělo vypadat stravování po fyzické zátěži. V průběhu jejího povídání jsme se vzájemně podíleli na přípravě jídel, které jsme po dokončení  i všichni ochutnali. Výsledek byl výborný! Paní byla moc příjemná a ochotná nám odpovědět na jakýkoliv náš dotaz.

Barbora Holá, 8.A