SPORTOVNÍ TŘÍDA NOVĚ

V letošním školním roce jsme opět otevřeli sportovní třídu v 6. ročníku ve spolupráci s FK Neratovice-Byškovice a TJ Neratovice. Do třídy bylo vybráno celkem 28 žáků.
Významnou změnou je rozdělení žáků na fotbalové a všeobecné zaměření a posílení hodin tělesné výchovy ze tří na čtyři. Ve dvou hodinách se budou žáci se svými učiteli věnovat atletickým disciplínám, gymnastice, míčovým hrám a sportovní přípravě. V rámci sportovní přípravy bude probíhat také příprava na soutěže a závody. V dalších dvou hodinách bude výuka zaměřena na plavání, bruslení a netradiční sporty. Pro žáky fotbalového zaměření jsou připraveny specializované fotbalové tréninky s dotací 1 - 2 hodiny týdně za účelem zkvalitnění tréninkového procesu žákovských družstev, která od letošní sezóny působí v žákovské lize a divizi.
V ročním plánu je stejně jako u ostatních sportovních tříd zařazen sportovní kurz, jehož náplní jsou zvláště adrenalinové aktivity.