TALENTOVÉ ZKOUŠKY FOTBALISTŮ

Ve středu 24. dubna proběhly talentové zkoušky do fotbalového zaměření sportovní třídy. Šestnáct chlapců a jedna dívka z 5. tříd naší školy i celé řady škol ze širokého okolí absolvovalo fotbalové, atletické, gymnastické a herní úkoly.
Plnění fotbalových úkolů zadávali a bedlivě sledovali šéftrenér mládeže FK Neratovice-Byškovice Jiří Brunclík a trenér týmu U12 Ivan Wurm. Na umělé trávě školního hřiště všichni hráči prošli testy vedení a zpracování míče, "nožiček", přihrávek, střelby na branku, hry 1 na 1 a hry 3 na 3.
V druhé části zkoušek fotbalové činnosti vystřídaly disciplíny z atletiky, kde hráči prokazovali rychlost ve sprintu na 60 m, odrazové schopnosti při skoku dalekém, silové a švihové schopnosti v hodu kriketovým míčkem. V tělocvičně následovaly testy z míčových her, při kterých si hráči ověřili své dovednosti při driblinku, přihrávkách a chytání míče, střelbě na koš a hodu míčem. Na závěr hráči absolvovali gymnastické disciplíny - kotouly, přeskok a šplh na tyči.
U všech uchazečů byla vidět velká soustředěnost a snaha o co nejlepší výkony, kterými se chtěli zařadit do nově se tvořící sportovní třídy. Do 10. května budou vědět, komu se na tuto metu podařilo dosáhnout.
V pondělí 20. května se konají zkoušky do všeobecného zaměření. (foto v galerii)