Login

V OSTRAVĚ, FANDILI JSME EVROPĚ

V OSTRAVĚ, FANDILI JSME EVROPĚ

Naše Atletická školní přípravka, která již třetím rokem trénuje při Základní škole Ing.M.Plesingera-Božinova Neratovice, byla v rámci své celoroční činnosti pozvána na IAAF Continental Cup do Ostravy.

Skupinka malých i větších atletů se vydala v sobotu 8.září na nezapomenutelný výlet do Ostravy. Nikomu nevadilo sobotní ranní vstávání, ani dlouhá cesta vlakem, všichni jsme se těšili na to, co nás tam čeká.

Kolem poledne jsme dorazili k atletickému stadionu v ostravských Vítkovicích. Všude už visely transparenty i vlajky všech zúčastněných kontinentů a zemí.

Naše první cesta vedla do fanzóny, kde jsme si vyzvedli fandící trička a mohli jsme se vrhnout do víru nejrůznějších atletických dovedností, vyfotografovat se se známými atletickými osobnostmi, které byli patrony této atletické akce.

Konečně usazeni v sektoru pro fanoušky Evropy, jsme mohli začít sledovat nabitý odpolední program plný nevšedních atletických výkonů. Začal se rozbíhat atletický boj mezi čtyřmi kontinenty – Afrikou, Amerikou, Asií a Evropou. Každou sportovní disciplínu zastupovali dva sportovci ze stejného kontinentu a svými nejlepšími výkony se snažili získat co nejvíce bodů pro svůj tým.

Celý ostravský stadion nepřetržitě povzbuzoval sportovce až do večerních hodin. Po závěrečných štafetách mužů i žen na 4x100m, proběhlo vyhlášení výsledků prvního dne.

Poslední minuty na stadionu, společná fotografie a mohli jsme, plni sportovních zážitků, vyrazit vstříc závěrečnému dobrodružství….jízdě Pendolinem.

Děkuji Českému atletickému svazu za možnost zúčastnit se tak velkolepé akce. Pro všechny to byl nevšední zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

Mgr. Kateřina Chalupová za AŠP Neratovice

Zpět na hlavní výpis

www.zs-mpb.cz
PRO RODIČE
FOTOGALERIE
KONTAKT
NAPIŠTE NÁM
ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, Neratovice

Created by © 2013/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy