VÁNOČNÍ SBÍRKA NA PEJSKY A KOČIČKY

Advent je doba radostného očekávání, rozjímání, ale také dobročinnosti a pomáhání potřebným.

Na naší škole pomáháme již tradičně Městskému útulku pro pejsky v Neratovicích. Letos se děti rozhodly pomoci i opuštěným a zraněným kočičkám v útulku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech.

Starší žáci z dětského parlamentu vytvořili plakátky ke sbírce a hlášením ostatní spolužáky včas informovali. Denně pak u našeho školního vánočního stromku od ostatních dětí sbírali dárečky ve formě krmení, podestýlky, deky nebo malé hračky.

Děti z parlamentu všechny věci pro pejsky donesly do útulku, a i když v něm zatím nebylo mnoho pejsků, vše najde využití.

Do Vrbičan jsme zavezli sbírku autem, tam téměř devadesát kočiček mělo jistě příjemnější vánoční období.

Starší i mladší děti z naší školy pak hřálo vědomí umět nezištně pomáhat a zamyslet se nad osudy opuštěných zvířátek. Protože mít pod stromečkem pejska nebo kočičku je sice mnoho radosti, ovšem také starost a odpovědnost.