VÝLET NA KOKOŘÍN

Dne 13. 10. 2017 jsme se se třídou vydali na Kokořín. Čekal jsem, že to bude další výlet, který prostě prospím a budu se nudit, abych si nakonec řekl „ Hurá! Konečně to skončilo!“. V tomto případě se to však říct nedá, protože tohle byla zábava. Nebudu tady říkat, jak dokonalé to bylo, protože člověku nejspíš dojde, že to vychvaluji.

Když jsme vystoupili, cítil jsem tu příjemnou vůni přírody a řekl jsem si „Tak tohle by mohlo být dobrý, minimálně ta příroda!“. Všechny nás rozdělili do skupin. Každá z nich dostala různé věci, aby mohla plnit úkoly, které následovaly. Společně jsme vyrazili na cestu.

Cesta byla dlouhá, na můj vkus, protože já moc nechodím ven, jsem lenoch. Bylo mi jasný, že v lese bude nějaké bahno, ale nečekal jsem to takto strašné. Bohužel jsem si nevzal vhodnou obuv, takže jsem to prostě nevychytal. Zastavovali jsme na různých zajímavých místech, kde jsme museli měřit vlhkost a popisovat okolí. Já osobně jsem to chvilkama nevnímal, protože jsem si chtěl sednout a najíst se. Na Pokličky jsme však dorazili s úsměvem. Než jsme se vrátili zpět k autobusu, tak jsme si ještě udělali společnou fotografii (na stejném místě jako v šesté třídě).

Po cestě domů jsem si v hlavě myslel, že jsem rád, že jsem tento výlet přežil, ale bavilo mě to. Poté jsem přišel domů, zalehl jsem do postele a tvrdě usnul. A co jsem se si z výletu přivezl? Že bych měl přestat být tak líný a podobných akcí se více účastnit. Já jsem si vlastně až teď všiml, že mě to totiž baví. Tohle se prostě povedlo.

Martin Gažo, žák 9.A

Projekt ekologických výukových programů zajišťuje Ekocentrum Koniklec a finančně podporují Středočeský kraj a Státní fond životního prostředí na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.