Zeměpisná a anglická olympiáda: další úspěchy

17. února 2015 se vydali nejúspěšnější řešitelé školního kola zeměpisné olympiády do Kralup nad Vltavou, kde se konalo okresní kolo v Domě dětí a mládeže.

Soutěžící museli řešit 3 okruhy otázek – práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktickou část. Naši žáci se v konkurenci základních škol a gymnázií mělnického okresu neztratili a ve všech třech kategoriích obsadili medailové pozice. V kategorii A obsadil 3. místo Petr Helík z 6.C. V kategorii B získal 2. místo Vojtěch Chalupa z 7.A, když mu vítězství uniklo o pouhých 0,5 bodu. V kategorii C obsadil také 2. místo Jan Minařík z 9.C. Vojta s Honzou budou mělnický okres reprezentovat v krajském kole zeměpisné olympiády 17. března.

Podobně úspěšní byli naši zástupci i v okresním kole olympiády z anglického jazyka. V kategorii 7. tříd skončil náš zástupce Vojta Chalupa na děleném 4. místě. A v kategorii 8. až 9. tříd náš Honza Minařík dokonce zvítězil a čeká ho cesta do krajského kola v Kladně.

Všem našim úspěšným reprezentantům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších soutěží!