ŽIVOT POD POKLIČKOU

Třídy 5., 6. a 9. ročníku ze Základní školy Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice se zúčastnily ekologických výukových programů Eekocentra Koniklec na Kokoříně.

V září a říjnu se třídy 5.A a 5.D (40 žáků), 6.A a 6.C (54 žáků) a 9.B a 9.C (50 žáků) učily přírodopisným znalostem přímo v terénu krásného Kokořínského dolu. Páťáci a šesťáci zkoumali život pod Pokličkou a deváťáci putovaly za geologickými skvosty v okolí. Průvodci jim byli výborní lektoři Ekocentra Koniklec, kteří ukazovali dětem, co vše skrývá les v okolí Pokliček z říše rostlinné i živočišné a ukazovali geologickou minulost našeho nedalekého okolí. Největší ohlas měl výlov a určování bezobratlých a tvorba vlastních pokliček. Deváťáky zaujalo i putování podle mapy, do které zakreslovali a určovali 4 druhy pískovcových útvarů.

Projekt ekologických výukových programů Ekocentra Koniklec finančně podporují Ministerstvo životního prostředí a Středočeský kraj. Díky podpoře jsou v roce 2016 výukové programy v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj za symbolickou částku.

Mgr. Kateřina Jindrová