ZLATO A STŘÍBRO ZKROPENÉ DEŠTĚM

4.května se na zrekonstruovaném atletickém stadionu v Neratovicích konaly první závody pro žáky 2.stupně.
I když svatý Petr asi nebyl doma a počasí se mu vymklo z ruky, bylo chladno a vytrvale pršelo, byli jsme svědky velmi pěkných výkonů v okresním kole čtyřboje osmáků a deváťáků. Ve všech disciplínách naši atleti bojovali mezi nejlepšími.
Naše dívčí družstvo ve složení Josefína Vrbová, Barbora Holá, Šárka Vítová z 9.A, Markéta Trhoňová a Andrea Sovány z 8.A vybojovalo výborné 2.místo
součtem 6 943 bodů. Na vítězky ze ZŠ V. Havla Kralupy n. Vlt. jim chybělo 337 bodů. Děvčata v některých disciplínách podala úžasné výkony a udělala si osobní rekordy. Absolutního maxima dosáhla Markéta Trhoňová ve skoku dalekém, když se jí konečně podařilo překonat pětimetrovou hranici výkonem 508 cm a po dlouhých 16 letech padl rekord školy pro 8.ročník 476 cm. Děvčata, blahopřejeme a děkujeme!
Chlapci se v jednotlivých disciplínách také umísťovali mezi nejlepšími nebo v první polovině pořadí. Nejhodnotnější výkon podal Alex Pulese z 8.A, který vyhrál skok daleký v novém rekordu školy pro 9.ročník výkonem 573 cm, a Dominik Trnka z 9.A, který zvítězil ve skoku vysokém výkonem 172 cm a pokořil tak letitý rekord školy. Velmi dobrou formu ukázali také Tomáš Palička, Matěj Horák z 9.A a Lukáš Syrový z 8.A. Náš tým vybojoval celkem 7 762 bodů
a zvítězil o propastných více než 1 000 bodů před družstvem ZŠ Gen. Klapálka Kralupy n. Vlt. Velmi úspěšné pětici blahopřejeme k vítězství a k postupu
do krajského kola, které se koná ve středu 11.května na Stadionu E. Zátopka ve Staré Boleslavi. Ani tam chlapci nejsou bez šancí na výborný výsledek.