Vzdělávání pro zdraví na ZŠ

Naše škola se v tomto školním roce zapojí prostřednictvím Centra primární prevence SEMIRAMIS o.s. do grantového projektu OPVK, který se týká vzdělávání dětí na školách v oblasti zdravého životního stylu, dopravní a zdravotní výchovy. Projekt je určen pro žáky  7. až 9. tříd.  Programy budou vedeny výukovými metodami zážitkové pedagogiky. Děti se během programů aktivně zapojují, učí se vyjadřovat vlastní názory, přemýšlet o daných tématech, diskutovat, pracovat ve skupinách a zároveň se dozvídají konkrétní informace o prevenci rizikového chování. Součástí programů jsou i pracovní listy.

Pracuje se s dynamikou třídního kolektivu, což přispívá k upevňování kolektivu, k vytváření bezpečného prostředí a prevenci před rizikovým chováním ve třídách, jako je šikana a podobně. Konkrétní témata v jednotlivých třídách, jsou přizpůsobena věku dětí. Setkání jsou naplánovaná v každé třídě čtyři.