Škola udržitelného rozvoje 1. stupně

Dne 27. března byla naše škola na slavnostním setkání jmenována Klubem ekologické výchovy (KEV) „Školou udržitelného rozvoje 1. stupně“ pro léta 2014 – 2016. Toto ocenění získala naše škola jako jedna z 13 škol Středočeského kraje. Jedná se o nejvyšší možné ocenění v soutěži KEV. Zúročila se tak naše dlouholetá práce v oblasti ekologické výchovy.

Tento titul KEV propůjčuje školám, které svým přístupem k životnímu prostředí napomáhají naplňovat principy trvale udržitelného rozvoje. Každá základní nebo střední škola se může stát Školou pro udržitelný život, pokud splní stanovená kritéria v oblasti environmentální výchovy a osvěty.

Naše škola v rámci této aktivity mimo jiné pořádá pravidelné sběrové akce -  starého papíru - 4x ročně, PET víček, vybitých baterií a starých elektrospotřebičů. V rámci výuky jsou pořádány projektové dny - Den stromů, Den Země, Den vody. Průběžně se buduje školní arboretum a celoročně se pečuje se o zeleň v areálu školy. Škola je účastníkem celorepublikové soutěže Recyklohraní, atd.

Děkuji všem učitelům a žákům, kteří se na tomto úspěchu podíleli!

Mgr. Jaroslav Kužel, ředitel školy

• image 111